Statki w butelkach

Tradycyjne statki w butelkach

Sklep internetowy Selection Maritime oferuje wspaniałe statki w butelkach. Tradycja budowania statków w butelkach to element nadmorskiego rzemiosła, wywodzący się najprawdopodobniej z Niemiec. Przypuszcza się jednak, że statki w butelkach zaczęto robić nie w północnych regionach tego kraju, lecz najpierw ich tworzeniem zajmowali się marynarze pochodzący z gór Rudaw, by mieć zajęcie w wolnym czasie. Tradycja budowania statków w butelkach zaczęła się rozwijać na początku XVIII w.

Słynne żaglowce i ich modele w butelkach

Modelarze robiący statki w butelkach muszą wykazać się niesamowitą cierpliwością i precyzją, by umieścić swój filigranowy model w butelce. W naszym sklepie internetowym znajdziesz modele znanych żaglowców w butelce – jak np. wspaniały model statku Gorch Fock, który został umieszczony w 5-litrowej aptecznej butli.

 
Model statku Gorch Fock w 5-litrowej aptecznej butli – długość 35 cm
247.90 EUR
↪ ≈ 1057.84 PLN
(bez VAT: 208.32 EUR)

Model statku Passat w 5-litrowej aptecznej butli – długość 35 cm
257.90 EUR
↪ ≈ 1100.51 PLN
(bez VAT: 216.72 EUR)

Model statku Rickmer Rickmers w 5-litrowej aptecznej butli – długość 35 cm
247.90 EUR
↪ ≈ 1057.84 PLN
(bez VAT: 208.32 EUR)

Inni klienci szukali:

żaglowce w butelkach modele żaglowców w butelkach model w butelce statki w butelce statki w butelce sklep statek w butelce sklep modele w butelkach modele w butelce statek w butelce sprzedaż żaglowce w butelkach sprzedarz zaglowce w butelce statek w butelce modele statków w butelce kupno